4 Mayıs 2013 Cumartesi

Brandium avm..

Merhaba arkadaşlar..
Keyifler nasıl?
Bende nisandan beri kursumdan dolayı bitmek bilmeyen bir yoğunluk var. Koleksiyonlar, dönem ödevleri, tezler, kalıplar, dikişler derken buna birde kendi hayatımızdaki yoğunluklar eklenince hayatın hızına yetişmekte zorlanır oldum. Temmuz sonuna kadarda bitmeyecek gibi gözüküyor ama Allah keyfimizi bozmasın, güzel yoğunluklar bunlar :)
 
Geçen haftalarda Ataşehir Brandium alışveriş merkezine gitmiştik eşimle. Aslında gitmek istememin en büyük sebebi benim sevgili H&M' imim mağazası bulunmasıydı:) Mango, Zara gibi diğer müdavimi olduğumuz markaları her yerde bulabiliyoruz. H&M İstanbul' da karşıda olduğu için sık sık gidememenin yokluğunu çekiyorum.
Almanya'da çarşının ortasında oturduğumuzdan h&m, mango gibi markalar evimizin yakınındaydı ve ben nerdeyse her gün eve gider gelirken mağazaları gezer öyle giderdim. Tabii bu durum bütçeye zarar olabiliyor ama yine de, yenilikleri takip etmek ve indirimleri kaçırmamak açısından oldukça iyiydi :)
 
Brandium H&M benim için hayal kırıklığı oldu, çünkü aradığım hiç bir şey bulamadım. Halbuki ne kadarda alışveriş şevkiyle gitmiştim:( Erkek ve çocuk reyonu fena değildi. Eşim bir kaç parça bir şey buldu kendine. Ama bayan reyonu bu kadar mı çeşitsiz olur? Umarım bu durum sadece yeni açıldığı için geçerlidir diyorum.. 
Bu moral bozukluğundan sonra girdiğim hiç bir mağazadan beğensemde bir şey alasım gelmedi.
Sizde de böyle durumlar olur mu hiç?
Bende bazen sebepsiz yere, beğensemde alasım gelmiyor. Kendimi alışveriş modunda hissettiğim bir gün  gidip alıyorum. Tuhaf belki ama olabiliyor;)
 
Neyse kombinime geçiyorum. Resimler çekildiğinde havalar bu kadar sıcak değildi. Kürk yeleğimi bu sene son kez giyebilme imkanı bulabildim belkide..
 
 

 
 
Saks mavisi krep kumaş pantolon, ilk diktiğim pantolonum, o yüzden çok seviyorum. Zıt renklerin uyumunu sevdiğimi söylemiştim sanırım. Bu sefer fuşya ile eşleştirdim ama farklı tonlarla da  kombinleyip paylaşacağım inşallah:)
 
Eşime otoparkta verdiğim pozlarda makineden dolayı yuvarlaklıklar çıkmış. Ayarlarıyla alakalı sanırım. Ancak bu kadar düzeltebildim. Bu yüzden diğer paylaşacağım resimler mangoda aşkımın spontane çektiği resimlerden oluşuyor.
 
 
Geçmiş zaman olduğu için çok aklımda değil ama Mango yeni sezonda güzel parçalar vardı. Gitmenizi tavsiye ederim. Resimde gördüğünüz mint piliseli eteğin, alt resimdeki kavun içi rengide vardı. İkisininde pastel tonlarını çok sevdim. Zaten mint yeşiline ayrı bir zaafım var. Yukarda anlattığım nedenlerden dolayı etekleri deneyesim gelmedi:)
Ama mutlaka almadan önce denenmeli, çünkü bu tarz etekler giyince askıda durduğu gibi durmayabiliyor ve zayıf insanları bile kilolu gösterebiliyor. Ayrıca birde iç gösterme durumu var, buna da dikkat ediyorum ben..  
 
 
Eteklerin rengi tam olarak yansımamış, cok daha hoş tonları olduğunu belirtmek isterim.
böyle pastel renklere, yukarıdaki resimde elimde olan süet ceketin rengi gibi sütlü kahve renklerini çok yakıştırıyorum ben. Daha alışılagelmiş bir kombin için ise ekru, pudra tonları da kullanılabilir. Doğru parçalarla kullanıldığında neon renklerle bile kullanılabilir ama bu biraz risk ister, dikkatli olmak gerekir ;)
 
 
 
Avm' ye gelecek olursam, ortalama bir yer diyebilirim. Mango, İpekyol, Twist gibi markaların olması çok güzel ama gözlerim bunların yanında Zara' yıda aradı :) Henüz açılmamış mağazalar vardı ama afişlerinde rastlamadım.
 Brandium benim açımdan H&M için arada uğranabilir. Ama hala Anadolu yakasında Palladium ve bu yakayı tercih edeceğim kesin..
 
 

 Sizin favori alışveriş merkezleriniz ve markalarınız neler?
 
 
Sevgiler..
 
 
Pantolon: Moda Time
Kürk yelek - fuşya bluz: H&M
Ayakkabı: Zara
Saat: Michael Kors
Gözlük: Michael Kors
Şal: İpekevi
  
Elif Yakar 
 
 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Değerli yorumlarınız için teşekkürler:)